Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Tak się bawią nastolatki na wakacjach

Kolejna odsłona wymuszeń kliknięć „Lubię To” na Facebooku. Eksperci rozwiązań antywirusowych AVG ostrzegają przed fałszywymi newsami zawierającymi e-informacje dotyczące rozwiązłych zabaw roznegliżowanych nastolatek na wakacjach.


Jak to działa?

Schemat działania jest taki sam jak zwykle – na profilu znajomego widzimy treść, która podszywa się pod gorącego newsa z fałszywego portalu informacyjnego.


To co zwraca szczególną uwagę, to fakt, że zdjęcia sprawiają wrażenie mocno pornograficznych.

W momencie gdy klikniemy w link, staniemy się ofiarą ataku – wiadomość udostępni się na naszej stronie i znajomi pomyślą, że udostępniliśmy ją celowo.

Nie klikaj w co popadnie


Co jakiś czas na tablicach facebookowych pojawiają się spreparowane wiadomości zawierające materiały wideo lub zdjęcia, które mają nas zachęcić do kliknięcia – mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Pamiętajmy, że polityka Facebooka jest bardzo restrykcyjna jeżeli chodzi o eksponowanie nagości. Tak więc jeżeli widzimy tego typu wiadomości, zwłaszcza w materiałach informacyjnych, powinna się nam włączyć ostrzegawcza lampka. Choć pokusa kliknięcia może być bardzo duża, lepiej nie ryzykować.

---------------------
Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE Producent, importer i reseller oprogramowania. Działa od 2001 roku, a jego właścicielem jest Arkadiusz Stanoszek. Produkty AVG rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna Polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.
www.avg.pl ; Infolinia: 801 906 906


0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij