Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Lenovo IdeaPad YOGA: jeden komputer i cztery sposoby użytkowania

Autor: Agencja 21    Foto: Lenovo

komputery
Lenovo wyznacza nowe poziomy innowacyjności - IdeaPad YOGA oraz AIO A720

Firma Lenovo zapowiedziała w trakcie trwającego międzynarodowego pokazu Consumer Electronics Show 2012 (odbył się w Las Vegas, 9-13 stycznia) wprowadzenie do oferty modelu IdeaPad YOGA - pierwszego w branży uniwersalnego notebooka o rozkładanej konstrukcji i obracanej w zakresie 360 stopni. Łącząc w sobie łatwość obsługi tabletu z funkcjonalnością ultrabooka, IdeaPad YOGA stanowi pojedynczy komputer udostępniający cztery sposoby użytkowania. Firma Lenovo zapowiedziała także nowy IdeaCentre A720 - najbardziej płaski 27-calowy komputer All-In-One w branży.

IdeaPad YOGA to połączenie eleganckiego i wydajnego ultrabooka z przenośnym tabletem wielodotykowym o przekątnej 13,3'. Opatentowana konstrukcja komputera YOGA z podwójnymi zawiasami umożliwia oglądanie i tworzenie multimediów w czterech naturalnych układach: notebooka, tabletu, stojącym i "namiotu". Zapewnia ona większą odporność1 i stabilność w porównaniu z konwencjonalnymi konstrukcjami o zmiennym układzie.

IdeaCentre A720 nie pozostaje w tyle pod względem innowacyjnej konstrukcji. Zawiera on 27-calowy ekran, który można ustawić w szerokim zakresie kątów: od -5 do 90 stopni. Innowacyjny zawias ekranu zwiększa wygodę korzystania z komputera w dowolnej pozycji. Wyświetlacz bez obramowania umożliwia 10-punktową obsługę dotykową podczas wspólnej pracy z innymi użytkownikami.

komputery lenovo

Notebook IdeaPad YOGA: cztery układy dla użytkowników

Wieloukładowy notebook IdeaPad YOGA opracowano z myślą o łączeniu zawodowego i osobistego stylu życia. Jego intuicyjna konstrukcja zwiększa możliwości dotychczasowych użytkowników ultrabooków i tabletów, udostępniając cztery układy: notebook, tablet, stojący i "namiot". W porównaniu z konwencjonalnymi komputerami o zmiennym układzie YOGA posiada bardziej stabilne i wytrzymałe, 360-stopniowe podwójne zawiasy1, dzięki którym konstrukcja komputera jest bardziej płaska i lżejsza. YOGA to pierwszy w branży najbardziej płaski ultrabook o zmiennym układzie, który ma zaledwie 16,9 mm grubości i waży tylko 1,47 kg. YOGA działa z procesorem z rodziny Intel Core, systemem operacyjnym Windows 8, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB, a jego bateria wystarcza na 8 godzin pracy. Pełnowymiarowy notebook YOGA ma wysmukłą budowę z interesującymi detalami, takimi jak gumowany lakier na obudowie zewnętrznej ułatwiający chwytanie, skórzana podpórka na dłonie czy boczne przyciski ułatwiające dostęp do poszczególnych układów komputera.

IdeaCentre A720 All-in-One: nowy poziom obsługi dotykowej w komputerze domowym

IdeaCentre A720 to najbardziej płaski w branży 27-calowy komputer All-In-One. Ma on zaledwie 24,5 mm grubości2 i wyświetlacz bez obramowania umożliwiający 10-punktową obsługę dotykową. A720 kontynuuje tradycję smukłych komputerów Lenovo - jego jednostka centralna została pomysłowo umieszczona w podstawie. Regulowany w szerokim zakresie zawias A720 umożliwia przyciągnięcie ekranu w stronę użytkownika pod kątem -5 stopni oraz odsunięcie go w zakresie do 90 stopni, dzięki czemu można wygodniej korzystać z aplikacji dotykowych w dowolnej pozycji.

Aby zoptymalizować pracę dotykową w komputerze All-In-One, 10-punktowy wyświetlacz wielodotykowy A720 umożliwia bardziej precyzyjną pracę wielu użytkowników jednocześnie. Wyposażony w procesor z rodziny Intel Core, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® oraz dysk twardy o pojemności do 1 TB i dysk SSD o pojemności 64 GB komputer A720 zapewnia imponujące wrażenia multimedialne na panoramicznym ekranie HD 16:9 bez obramowania. A720 zawiera atrakcyjne funkcje rozrywkowe, takie jak donośny dźwięk Dolby Home Theatre V4, kamera internetowa Lenovo High-Sense (720p HD) czy pakiet dotykowych aplikacji i gier Lenovo IdeaTouch. Jest to elegancki i rozrywkowy element cyfrowego wyposażenia nowoczesnego domu.

Ceny i dostępność

Wieloukładowy notebook IdeaPad YOGA będzie dostępny w drugiej połowie roku 2012 w szacowanych cenach detalicznych od 1199 USD. IdeaCentre A720 All-in-One będzie dostępny w drugiej połowie roku 2012 w szacowanych cenach detalicznych od 1299 USD. Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook.0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij