Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Sony zaprasza na 16. Sopot Film Festival


INDALO Sp. z o.o.


sopot festiwal
Tegoroczne letnie święto kina ponownie opanuje niemal cały Sopot w dniach 9 -17.07.2016.

Ponad 120 projekcji festiwalowych odbywać się będzie w salach kinowych, studyjnych, teatralnych a także w kinie plenerowym na plaży, nad samym brzegiem morza.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie plażowy koncert muzyki filmowej w wykonaniu symfonicznej orkiestry smyczkowej z udziałem zaproszonych muzyków, DJ’ów oraz Vj’ów.

Projekcje pomogą starannie dobrane tradycyjne i laserowe projektory marki Sony, a do wyświetlania informacji zostaną wykorzystane profesjonalne monitory Bravia.   program festiwalu: www.sff.pl www.facebook.com/sopotfilmfestival

W dniach 9-17 lipca Sopotem zawładnie 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy -  Sopot Film Festival Projekcje odbędą się w salach kinowych, studyjnych, teatralnych i w plenerowym kinie plażowym, nad samym brzegiem morza.

W tym roku miłośników kina czeka ponad 120 projekcji filmowych, warsztaty, koncerty do kina niemego, spotkania z twórcami i panele dyskusyjne. Wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert muzyki filmowej na plaży w wykonaniu symfonicznej orkiestry smyczkowej z udziałem zaproszonych muzyków, DJ’ów oraz Vj’ów.

W programie są trzy międzynarodowe konkursy filmowe - dla debiutów i pełnometrażowych filmów fabularnych, konkurs World Shorts & Short Anima dedykowany krótkometrażowym fabułom i animacjom oraz nowy konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych.

W sekcjach pozakonkursowych widzowie odnajdą panoramę młodego kina skandynawskiego, panoramę współczesnego kina irańskiego, które ponownie zdobywa uznanie na światowych festiwalach filmowych.

Na miłośników sztuki filmowej czekają trzy obszerne retrospektywy: Luisa Bunuela jednego z najważniejszych europejskich reżyserów, Krzysztofa Krauzego oraz Wernera Herzoga. Sekcja “3x2” poświęcona będzie w tym roku twórczości Marcina Wrony, Mariusza Grzegorzka oraz Anny i Wilhelma Sasnalów.

Jak co roku nie zabraknie sporej liczby dokumentów, animacji i filmów eksperymentalnych poświęconych sztuce, muzyce i modzie oraz najciekawszych fabuł minionego sezonu kina autorskiego prezentowanych w sekcji Spectrum 15/16 oraz Spectrum DOC.

Pojawi się też nowe pasmo programowe "Punks not dead", w którym zaprezentowane zostaną filmy o muzyce i subkulturze punków, muzyczne dokumenty o najważniejszych zespołach tego nurtu oraz filmy przedstawiające twórców i historie, które inspirowały się tą subkulturą.

W sekcji pojawią się twórcy kina amerykańskiego oraz autorzy ambitnego kina europejskiego, produkcje zrealizowane w okresie od połowy lat 70. aż po czasy obecne.

Poza pokazami filmowymi odbędą się spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty do kina niemego oraz działania w przestrzeni miejskiej. Odbędzie się również koncert muzyki filmowej w wykonaniu solistów i symfonicznej orkiestry smyczkowej, którzy zaaranżują utwory z filmów  Romana Polańskiego, Francisa Forda Coppoli oraz Darrena Aronofskiego. Pięć z czternastu utwór koncertowych zaśpiewa Gaba Kulka.

Jak co roku impreza odbędzie się w najciekawszych miejscach Sopotu czyli między innymi  w Multikinie, Państwowej Galerii Sztuki, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, w plenerowej przestrzeni Teatru na Plaży oraz w Teatrze BOTO. Do większości projekcji zostaną wykorzystane projektory firmy Sony,  które są już stałym partnerem festiwalu ze względu na niezawodność i dobrą jakość obrazu tak ważną przy tego typu imprezie.

Sopot Film Festival odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Festiwal realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Sopot oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Projektory Sony

Już po raz kolejny Sony Professional wspiera Sopot Film Festival  precyzyjnie dobraną do potrzeb lokalowych i plenerowych gamą projektorów. Obok zaawansowanych urządzeń instalacyjnych takich jak laserowy projektor VPL-FHZ65 HDBaseT o rozdzielczości WUXGA i jasności 6000 lumenów czy VPL-CW276 o rozdzielczości WXGA i jasności 5100 lumenów. Będą wykorzystywane także projektory krótkoogniskowe, które zainstalowane w bardzo bliskiej odległości od ekranu zapewniają duży, wysokiej jakości obraz.

Podczas Festiwalu Filmowego w Sopocie wykorzystane zostaną również profesjonalne monitory Sony Bravia. Są one dedykowane do różnorodnych zastosowaniach i środowiskach, od prezentacji po rozwiązania Digital Signage. Wbudowana platforma HTML5: umożliwia tworzenie dynamicznych materiałów Digital Signage — obejmujących tekst, grafikę, materiały wideo, sygnały wideo transmitowane na żywo. Nie jest konieczny dodatkowy odtwarzacz sprzętowy: wystarczy monitor BRAVIA i dostęp do Internetu.  

Informacja o Sony 

Firma Sony jest czołowym dostawcą rozwiązań AV/IT dla firm z różnych sektorów, w tym m.in. mediów i nadawców medialnych, wideomonitoringu, handlu detalicznego, transportu czy dużych ośrodków dydaktycznych i konferencyjnych. Firma dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, przetwarzania i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych, które stanowią dodatkową wartość dla firm i ich klientów.  Oferowane przez Sony rozwiązania wyróżniają się wyjątkową jakością i wartością, będącymi owocem ponad 25-letniego doświadczenia w dostarczaniu innowacyjnych, najlepszych na rynku produktów. Dział Sony Professional Services zajmuje się integracją systemów i umożliwia swoim klientom korzystanie z wiedzy oraz doświadczenia specjalistów w całej Europie. Współpraca ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi pozwala Sony na dostarczanie kompleksowych rozwiązań, które dzięki połączeniu sprzętu i oprogramowania umożliwiają przedsiębiorstwom osiąganie indywidualnych celów. Dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej Sony. 

Obserwuj nas w serwisie Twitter na @SonySecurityEU i w serwisie LinkedIn.  


Źródło: www.pressoffice.pl

 

0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij