Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Młodzieżowy turniej strzelecki

Autor: Lotnisko Kętrzyn Wilamowo Foto: Lotnisko Kętrzyn Wilamowo


Młodzieżowy Turniej Strzelecki w ramach Miedzynarodowego
Dnia Dziecka 2 czerwca - Lotnisko Wilamowoturniej-lotnisko_wilamowo
Już niedługo, 2 czerwca na Lotnisku Wilamowo k. Kętrzyna odbędzie się druga edycja Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego realizowanego w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dzień Dziecka ( 1 czerwca) jak co roku jest dniem otwartym dla wszystkich dzieci i młodzieży które chcą odwiedzić i poznać historię lotniska byłej tajnej kwatery Hitlera. Pierwsza edycja imprezy, w ubiegłym roku, cieszyła się sporym zainteresowaniem młodzieży. Organizatorzy liczą na powtórny sukces.

Podczas turnieju przewidziano różne konkurencje strzeleckie m.in. strzelanie z karabinka pneumatycznego, strzelanie z pistoletu pneumatycznego czy pojedynek strzelecki.

Organizatorem imprezy jest Fundacja „Military Park” i Aeroklub Krainy Jezior przy finansowym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oprócz turnieju organizatorzy przewidują wiele dodatkowych atrakcji. Wszyscy przebywający w tym czasie na Lotnisku Wilamowo będą mogli posilić się bigosem z oryginalnej kuchni polowej, zobaczyć z bliska prawdziwą ciastownię i i piec do wypiekania chleba wojskowego. Przewidziano także coś dla miłośników lotnictwa i modelarstwa – pokazy zdalnie sterowanych latających modeli samolotów oraz zwiedzenie „od środka” słynnego już samolotu desantowego AN 2 i salonki którą latał sam gen. Jaruzelski.

Ponadto nie zabraknie atrakcji dla miłośników sztuki. Aeroklub Krainy Jezior razem z Fundacją Military Park wspierają młodych artystów. 2 czerwca podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w Tawernie Awiatorów znajdującej się na Lotnisku Wilamowo odbędzie się otwarcie wystawy prac plastycznych Konrada Żukowskiego (17 lat), ucznia pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Młody artysta ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Został on m.in. jednym z laureatów w konkursie Młodych Artystów FAI (Międzynarodowej Federacji Lotniczej). Tematem pracy był „Cichy Lot”.

Młodzieżowy Turniej Strzelecki kierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli i wychowawców oraz do rodziców i opiekunów którzy w rodzinnym gronie chcieliby uczcić Dzień Dziecka i aktywnie spędzić sobotę.

Wszystkich chętnych do udziału w Młodzieżowym Turnieju Strzeleckim zapraszamy do zapisów (indywidualnie oraz w grupach) pod adresem wilamowo@lotniskoketrzyn.pl. Zapisy trwają do 30 czerwca. Nie może Was zabraknąć.

Udział w Młodzieżowym Turnieju Strzeleckim jest BEZPŁATNY Zapraszamy do WSPÓLNEJ ZABAWY.


0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij