Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Małopolska rusza na Niepodległościową Jedenastkę

11 listopada biegacze w Małopolsce ruszą na Niepodległościową Jedenastkę

 
Dzięki wspólnej inicjatywie podkrakowskiej gminy Wielka Wieś i Krakowskiego Klubu Sportowego "Jura Moto Sport", w okolicach Krakowa zorganizowany zostanie w tym roku po raz pierwszy Bieg Niepodległościowy - Niepodległościowa Jedenastka.

Bieg zaplanowany jest na dzień 11 listopada 2012 roku (niedziela), a jego 11-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Białego Kościoła, malowniczą trasą wiodącą Doliną Prądnika, fragmentem Ojcowskiego Parku Narodowego, z powrotem do Białego Kościoła.

Główne cele przyświecające organizacji tej imprezy sportowej to:
  • uczczenie 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
  • popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji,
  • przedstawienie walorów rekreacyjnych jurajskich terenów gminy Wielka Wieś,
  • promocja Małopolski oraz powiatu krakowskiego.
Bieganie, z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą rekreacji ruchowej. W największych ogólnopolskich imprezach tego typu startuje nawet kilka tysięcy biegaczy. Tereny na północny zachód od Krakowa, obejmujące tzw. dolinki podkrakowskie coraz częściej stają się miejscem treningów i różnego rodzaju imprez biegowych.

Korzystając z doświadczenia w organizacji Półmaratonu Jurajskiego w Rudawie i dorocznego Biegu po Dolinie Będkowskiej, zdecydowaliśmy o wspólnej organizacji jesiennego wydarzenia biegowego na terenie gminy Wielka Wieś - opowiada Andrzej Bukowczan, prezes KKS Jura Moto Sport.

Według naszej wiedzy to jedyna impreza biegowa w tym czasie w całej Małopolsce. Z uwagi na wyjątkowy charakter Ojcowskiego Parku Narodowego ograniczyliśmy liczbę startujących do pięciuset. Biuro zawodów na bieżąco monitoruje stan zapisów i zainteresowanie biegiem jest bardzo duże. Kraków i okoliczne gminy to duże skupisko środowisk biegowych - dodaje Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, który objął imprezę patronatem.

Trasa biegu
"Niepodległościową Jedenastkę" wspierają także Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka i Rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. Andrzej Klimek.

Dla najszybszych na 11-kilometrowym dystansie przewidziano nagrody w różnych kategoriach. Na specjalne nagrody mogą liczyć startujące małżeństwa - w zależności od stażu, najszybsze pary otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe. Wszyscy, którzy ukończą bieg w czasie nie przekraczającym 120 minut otrzymają pamiątkowy medal oraz wezmą udział w konkursie z nagrodą specjalną.

Tego listopadowego dnia w Białym Kościele nie może zabraknąć też dodatkowych atrakcji - planowane są m.in. pokazy grupy rekonstrukcyjnej i sprzętu wojskowego, a po zmroku tzw. wieczornica patriotyczna.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy można odnaleźć na stronie www.niepodleglosciowa11.pl

***
Informacje o Gminie:
Gmina Wielka Wieś położona jest w województwie małopolskim, w odległości około 15 km od centrum Krakowa, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest jedną z 17 gmin powiatu krakowskiego ziemskiego graniczącą od południa z gminą Kraków, od północy z gminami Jerzmanowice-Przeginia i Skała, od zachodu z gminą Zabierzów natomiast od wschodu z gminą Zielonki. www.wielka-wies.pl

***
Osoba do kontaktu:
Marcin Rybski, Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju UG Wielka Wieś,
m.rybski@wielka-wies.pl
0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij