Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Nowości wydawnicze e-publikacji 03.2013

Od początku 2013 roku na rynku wydawniczym e-Publikacji, ukazało się wiele interesujących tytułów, które dla miłośników e-wydań okażą się nie lada gratką. Większość z nich dostępna jest już w sieci sklepów intrenetowych Nexto, poniżej zostały przedstawione tylko niektóre z nich.

Sieć sklepów Nexto prowadzi Klub miłośników e-wydań, członkostwo w nim to dostęp do najnowszej oferty i stałego rabatu na wszystkie pozycje wydawnicze » Klub Nexpresso

Trans-Atlantyk
Trans-Atlantyk
Autor: Witold Gombrowicz
Lektor: Wojciech Pszoniak
Data wydania: 24.01.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 07:07:00
Wydawnictwo Literackie/Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Jedna z najważniejszych powieści Witolda Gombrowicza w doskonałej interpretacji Wojciecha Pszoniaka!

Jedyny w swoim rodzaju utwór-wyzwanie, utwór-prowokacja, kapitalna rozprawa Gombrowicza z polskością, z podtrzymywanymi przez tradycję stereotypami narodowymi. Genialny humor i cudowny język, zadziwiające wykorzystanie przez pisarza form gawędy szlacheckiej, nie milknące pytania, które w każdym pokoleniu powinniśmy sobie zadawać.

Przenajświętsza Rzeczpospolita
Przenajświętsza Rzeczpospolita
Autor: Jacek Piekara
Lektor: Michał Piela
Data wydania: 06.03.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 12:42:00
Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.
Antyutopijna wizja niedalekiej przyszłości Polski opowiedziana z perspektywy kilku niepowiązanych ze sobą, pochodzących z różnych środowisk i klas społecznych postaci. Jacek Piekara dosadnie i bez kompromisów opisuje degenerację kraju, w którym panuje fanatyzm religijny, przemoc i obłuda, a rząd jest skorumpowany i bezwzględny. Słowa przyjaźń, miłość, godność czy szacunek nie mają tu znaczenia, a handel żywym towarem, eksperymenty na ludziach, niewierzący księża, skrajna bieda i propaganda sukcesu są codziennością.

Przenajświętsza Rzeczpospolita jest tak naprawdę książką o upadku obyczajów, ideałów, godności, o braku miłości, szacunku i przyjaźni. Ale również o tym, że w ekstremalnych sytuacjach nawet kanalia może zostać bohaterem. Bo to nie jest powieść, która pokazuje, że nie ma już żadnej nadziei. Nadzieja jest, tylko trzeba sobie na nią zapracować. Jacek Piekara

Przygody Sherlocka Holmesa
Przygody Sherlocka Holmesa
Autor: Arthur Conan Doyle
Lektor: Janusz Zadura
Data wydania: 27.02.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 13:09:00
Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.
Im bardziej pospolita i banalna jest zbrodnia, tym trudniej ją wykryć. Sherlock Holmes

Piąta część cyklu audiobooków o przygodach legendarnego Sherlocka Holmesa.

Przygody Sherlocka Holmesa to zbiór dwunastu opowiadań o fantastycznych i pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji przygodach genialnego londyńskiego detektywa. Mistrz dedukcji rozwiązuje w nich zawiłe zagadki wykorzystując swoje niezwykłe talenty i szeroką wiedzę z zakresu literatury, chemii, logiki, psychologii czy prawa. W tle przewijają się zło, chciwość, drogocenne klejnoty, tajemnicze postacie i zagadkowe morderstwa.

Piękna Pani i brzydki Pan
Piękna Pani i brzydki Pan
Autor: Magdalena Samozwaniec
Lektor: Katarzyna Pakosińska
Data wydania: 20.02.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 05:06:00
Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.
Do jakich granic może posunąć się skąpa gospodyni domowa? Jakie niebezpieczeństwo grozi zapalonym fotografom amatorom? Co zrobić, kiedy synek uparcie chce się bawić lalkami? Od mistrzyni polskiej satyry nie oczekujcie recept na wszelkie możliwe bolączki. Pisarka rozprawia się z całym katalogiem ludzkich wad i kapryśnymi modami epoki. Nikt nie jest bezpieczny - ani próżna matka, ani łamacz damskich serc, o udręczonym poecie grafomanie nie wspominając. Magdalena Samozwaniec w krótkich anegdotach naigrawa się z przywar arystokratów, mieszczan, służących, artystów. Hołduje głoszonej przez siebie zasadzie, że „tylko prawda jest śmieszna”. I choć przedwojenne obyczaje różnią się od dzisiejszych, ironiczne pióro wydobywa wszystko, co ponadczasowe.

Kto wiatr sieje...
Kto wiatr sieje...
Autor: Virginia C. Andrews
Lektor: Kamilla Baar
Data wydania: 01.01.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 15:22:16
Świat Książki
Czwarta część cyklu, rozpoczętego Kwiatami na poddaszu – chwilami skandalizującej opowieści o kazirodczej miłości, kłamstwach, nienawiści, zaskakujących przypadkach i odkupieniu win.

Do rezydencji Barta, syna Cathy i Chrisa, który otrzymał w spadku Foxworth Hall, przybywa niemal cała rodzina, by obchodzić jego dwudzieste piąte urodziny. Ponownie dają o sobie znać dawne animozje. Wkrótce pojawia się zaginiony od lat Joel Foxworth. I znów okazuje się, że nic nie jest takie, jak się wydawało...

Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera.

Projekt Matka
Projekt Matka
Autor: Małgorzata Łukowiak
Lektor: Anna Dereszowska
Data wydania: 01.01.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 13:01:41
Świat Książki
Opowieść o metamorfozie z kobiety w matkę. I z matki w kobietę.

Najpierw strategiczne inwestycje: studia, staże, kursy. Praca. Ślub. Kredyt. Kalkulacje, analizy. Kolejne, coraz bardziej ambitne projekty. A projekt „dziecko”? Nie teraz, może później, nie w tym kwartale. I tak bez kwalifikacji? „Święty Mikołaju, daj mi na próbę trzylatkę. Od osiemnastej do dwudziestej, w dni robocze. Przymierzę się”. Aż któregoś dnia budzisz się i masz dzieci, dom, pracę. Za krótką dobę. Tylko dwie ręce. Tylko jedną głowę. I coraz mniej siebie.

Książka Małgorzaty Łukowiak nie jest zapisem wyidealizowanego macierzyństwa, ale i nie martyrologii pieluchowo-smoczkowo-słoiczkowej. To reportaż o (r)ewolucji od bezdzietności do wielodzietności, rejestracja stanów ducha i ciała kobiety, z której wykluwa się matka. Ze wzrostem liczby dzieci rośnie nie tylko zmęczenie narratorki, ale i jej samoświadomość; zmienia się postrzeganie świata.

Kama Sutra
Kama Sutra
Autor: Vatsyayana
Lektor: Janusz Zadura
Data wydania: 13.02.2013
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 06:20:00
Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.
Po raz pierwszy przekład przygotowany specjalnie na potrzeby nagrania audio. Najnowsze, kompletne i wierne tłumaczenie Justyny i Roberta Malinowskich powstało w oparciu o wersję Sir Burtona z 1883 r.

W 2010 roku wydanie audiobooka Kama Sutra w Wielkiej Brytanii odbiło się echem w całej Europie – pisano o tym także w polskich mediach. Teraz dla polskich słuchaczy traktat o sztuce miłości czyta jeden z najlepszych polskich lektorów – Janusz Zadura.

Kama to treść. Sutra to forma w jakiej nam ją podano. Kama to świadomość przyjemności. Przyjemność – cóż tu tłumaczyć… Świadomość! To na niej zasadza się nasza wyjątkowość. Dlatego przeżywamy więcej i mocniej niż zwierzęta. Sutra to zbiór mądrości. Kama Sutra jest więc o tym, jak z umiejętności danych nam przez naturę wypracować dobry warsztat i jak podnieść to rzemiosło do rangi sztuki.0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij