Nowa Strona » Cyfrowe Publikacje


Pasja kluczem do sukcesu - półmetek VI edycji Konkursu Elektryzująca Pasja

Kiedy student Harvardu założył swój portal społecznościowy, by móc kontaktować się ze znajomymi, nikt nie przypuszczał, że Facebook w przeciągu kilku lat okaże się tak wielkim sukcesem, a jego twórca zostanie miliarderem.

VI edycja Konkursu
Przykład Marka Zuckerberga pokazuje, że prawdziwa pasja i niebanalny pomysł może być kluczem do sukcesu. Konkurs Elektryzująca Pasja jest szansą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski na wypromowanie swoich innowacyjnych projektów. Uczniowie mogą zgłaszać swoje prace do 11 marca br., w połowie marca poznamy półfinalistów, z kolei finalistów – miesiąc później.

Do VI edycji konkursu, zainicjowanego przez Elektrotim S.A., zgłosiły się szkoły m.in. z się województwa: mazowieckiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego oraz pomorskiego. Uczniowie mają za zadanie przygotować prezentację nt. swojego hobby i udowodnić, że jest to ich prawdziwa wielka pasja. Do prezentacji, która powinny zawierać od 14 do 25 slajdów, warto również dołączyć zdjęcia i filmiki, obrazujące zainteresowania ucznia, które przekonają jury konkursowe, że autor zasługuje na miano Największego Pasjonaty 2013 roku. VI edycja realizowana jest w dwóch etapach: w półfinale Jury, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele wyższych uczelni, wybierze 10 najlepszych projektów, które powalczą o trzy główne miejsca.

Poprzednie edycje pokazały, że kreatywność młodych ludzi jest naprawdę imponująca. Uczestnicy zaprezentowali m.in. ramię robota, głośnik plazmowy, bezprzewodowy węzeł radiowy, projekt podwodnej latarki, czy nadajnik do szkolenia psów przewodników. W tej edycji młodzi twórcy zapowiadają przygotowanie bardzo zróżnicowanych projektów m.in. prezentacji nt. muzyki, elektryczności, grafiki komputerowej czy też aktywności sportowej. W konkursowej rywalizacji mogą brać udział również zespoły, liczące maksymalnie 3 osoby.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej wykorzystuje się potencjał pracując w zespole, gdzie można dzielić się wiedzą i doświadczeniami, w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Zależy nam, żeby w konkursie Elektryzująca Pasja uczniowie mieli okazję przekonać się, że teamwork, gdzie każdy wnosi istotny element, połączony ze szczyptą rywalizacji, może dać bardzo dobre rezultaty, w postaci innowacyjnego projektu - mówi Andrzej Diakun, Prezes ELEKTROTIMU.

Od 2007 roku przekonujemy młodzież, że warto rozwijać swoje pasje, ponieważ w niedalekiej przyszłości mogą stać się one zaczątkiem sukcesu zawodowego. Zachęcamy uczniów do podejmowania nowych inicjatyw i nagradzamy najlepszych. Historia konkursu pokazuje, jak wiele nieodkrytych talentów i wyjątkowych pasji czeka na odkrycie - dodaje Prezes.
Dla twórców najbardziej innowacyjnych prac organizatorzy przygotowali wartościowe nagrody, m.in. wysokiej klasy sprzęt elektroniczny. Ich projekty zostaną też przedstawione w Galerii Pasjonatów – wystawie najlepszych prac konkursowych. Tradycyjne podsumowanie konkursowych zmagań nastąpi podczas uroczystej Gali we wrocławskim Ratuszu, która odbędzie się pod koniec kwietnia 2013 roku.

Źródło: Ego PR0 komentarze:

 

Copyright © Blog | ekonINpoland Design by O Pregador | Blogger Theme by Blogger Template de luxo | Powered by Blogger


Udostępnij:

Tweetnij